Инцидент во Бисер – 300 ученици се собраа на договорена тепачка, полицијата спречи ескалација, објави порталот А1он.

Огромен број на ученици, се собрале вечерва во трговскиот центар Бисер во Аеродром на „договорена тепачка“.

– Според очевидци кои не контактираа на „договорената тепачка“ се појавиле повеќе од 300 деца, за среќа полицијата брзо реагирала и ги растерала групите, со што спречила поголем инцидент, објави порталот.

Пред трговскиот центар има големо полициско присуство, но и присуство на помали групи ученици.