Попладнево силно невреме проследено со дожд и грмотевици ја зафати општина Тетово, јавува репортерот на ТВ21. Улиците се под вода, додека пак поплавени се и објекти.

Првичните информации укажуваат на последици посериозни отколку во мај, кога пороен дожд исто така поплави куќи и објекти.