Јелена Карлеуша (43) во петокот вечерта настапи во еден загребски клуб и ја изненади публиката со црна секси облека која не криеше многу.

На социјалната мрежа Тик-Ток многу корисници споделија снимки од настапот, а меѓу нив е и онаа каде Карлеуша и танчерките излегуваат на сценат, се вртата со задниците кон публиката и почнуваат да ги тресат.

Бујниот задник на Јелена се тресеше, исто како и на танчерките додека од публиката во клубот се слушаа аплаузи на навивачите на кои им се допадна тоа што го видоа.

Сепак, корисниците на социјалните мрежи се чини дека не го споделуваат своето мислење. Судејќи по коментарите, тие не биле воодушевени од настапот на Карлеуша, напротив, биле непријатно изненадени.

– Ужас! Што е ова? – коментира корисник на TikTok.

– Моите очи, моите очииии – додал друг осврнувајќи се на сцената од серијата „Пријатели“ кога еден од ликовите го гледа она што не би сакал да го види.

– Боже чувај нè, Јеца малку се збуцкала, Кој е овој стриптиз бар? Ужас, се срамам да го гледам – ​​имаше низа коментари.

Да потсетиме, Јелена во петокот пристигна во клубот во друштво на својот менаџер Зоран Бирташевиќ. Пред влезот ја пречекаа орда обожаватели, а некои и донесоа цвеќе.

Таа енергично танцуваше цела ноќ во тесно црно боди со танга гаќички, едвај ги задржуваше своите бујни силиконски гради. Лицето го криела со црни очила, а публиката цело време ја фотографирала и снимала.

Видеото можете да го погледнете ТУКА…