Саднан Мајетиќ (27) е пронајден мртов во стан во босанскито град Бихаќ, потврдија од полицијата за босансите медиуми. Тој се самоубил со бесење.

– Во Бихаќ синоќа во 22 часот и 50 минути е пронајдено безживотно тело на машко лице со иницијали С.М., изјавија од полицијата.

Како што дознаваат медиумите, Мајетиќ е роден во Чазин, а живеел во Бихаќ. Семејството и пријателите се збогуваат со Саднан преку Фејсбук.