ВРШАЦ – Четириесет и седумгодишен маж од Вршац утрово околу 7 часот и 30 минути се разнел со рачна бомба во семејната куќа во Вршац на улицата „Васе Пелагиќ“. Неговото безживотно тело е најдено на местото на експлозијата.

Наводната причина за овој хорор е тоа што мажот „дознал дека неговата емотивна партнерка (48) го изневерува“.

На трагедијата, како што јавуваат српските медиуми, и претходело насилство во кое со палка ги претепал невенчаната сопруга и нејзината мајка, јавуваат белградските медиуми.

Неговата повредена партнерка по експлозијата бил пренесен во болницата во Вршац.