Сообраќајна несреќа се случила рано утрово во центарот на Белград откако џип удрил во киоск.

– Утринава околу 9.20 часот се судриле две возила на аголот од улиците „Светозар Марковиќ“ и „Крал Милан“, при што едно возило излетало од коловозот и се забило во киоск. Судејќи по фотографијата, се работи за возило на Жандармеријата, објави Информер.рс.

Како што неофицијално се дознава, полесно се повредени три лица – двајзата возачи работникот во трафиката. На повредените им се пружа помош во Ургентниот центар.

– Неофицијално возило со странски ознаки поминало на црвено, а возилото на жандармеријата удрило во киоск за да избегне сообраќајна несреќа, објавуваат медиумите.

На терен има неколку полициски патроли.

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸