Кобна сообраќајна несреќа во која загина 34-годишен млад маж се случи вчера (02.08) околу пладне на островот Санторини на потегот Фиро-Пиргос, јавуваат грчките медиуми.

Според веб-страницата cyclades24.gr, туристички возач на кабриолет свртел лево на експресниот пат за да ја фотографира калдерата, но на нив налетал мотоцикл.

Во несреќата загинало 34 годишно лице, а тешко е повредено уште едно мало дете.

📸