На 11.03.2023 околу 01,26 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Градската општа Болница „8-ми Септември“ била донесена А.И.(35) од Скопје без знаци за живот, по што од лекар констатирана е смрт без траги на насилство.

За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатото лице е предадено на обдукција.