На 10.03.2023 во 14.25 часот во Полициско одделение Петровец е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ е донесен повреден Р.Т.(48) од Скопје.

Toj појаснил дека во 13.00 часот додека извршувала работни задачи во фирма во с.Марино, скопско, паднал од височина, по што од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Полициски служебници излегле на местото на настанот и запознаен е трудов инспектор.