Рано утринава страотна сообраќајка несреќа се случи во Македонија, а глетката ги потресе случајните минувачи кои имаа можност да видат што се случило.

Според причните информации, станува збор за несреќа во која автомобил со марка „БМВ“ завршил во градежно скеле поставено на куќа.

Немилиот настан се случил во Македонска Каменица. Не е познато колку лица биле во автомобилот во моментот на несреќата, ниту дали има повредени патници.

Во текот на денот се очекуваат повеќе информации од Министерството за внатрешни работи (МВР).

📸