Маж е итно транспортиран в болница, откако се здобил со тешки телесни повреди додека работел со моторна пила, информираат од МВР.

-На 03.04.2023 во 17.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека половина час пред тоа, додека работел со моторна пила, Н.Б.(47) од гостиварски Добридол се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, додаваат оттаму.