Српската пејачка Радмила Рада Манојловиќ го привлече вниманието на себе со својот настап на една забава, каде што еден детаљ посебно го привлече вниманието на сите.

Рада Манојловиќ пееше на приватна прослава, каде што го привлече вниманието на себе поради бакшишите и покажа зошто ја нарекуваат „кралица на бакшишот“.

Таа даде се од себе да ги забавува гостите, бидејќи заводливо танцуваше во краток топ и здолниште со длабок шлиц, на познатата песна „Plitak, potok, plitak potok“.

Тоа не беше се што видовме од Рада во петокот вечерта. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која напиша: „Новата кралица на бакшишот“.

Илјадарки „летаа“, парите паѓаа, а таа сето тоа го објави на социјалната мрежа Инстаграм.

📸

📸

📸