Водителката на „Слагалице“ Јелена Симиќ речиси две децении ужива во љубовта со својот сопруг Драган Симиќ.

Јелена Симиќ со 18 години постарiot сопруг има две деца – ќерката Уна и синот Алекса. Драган Симиќ (60) е професор на Факултетот за политички науки.

– Драган е жива енциклопедија. Ме импресионира да живеам со толку паметен и духовит човек. Постојано се шегува, често на моја сметка – изјави неодамна Јелена.

– Тој има огромна енергија и човечка добрина, а пред се е совршен татко на нашите деца – додаде за „Jello“ Јелена, која сегашниот сопруг го запознала на факултет.

Јелена често споделува фотографии со својот емотивен партнер на социјалните мрежи, а во коментарите често им порачуваат дека се идеален пар.

📸

📸