Во сообраќајна несреќа синоќа во 23 часот и 20 минути во Горња Врањска кај Шабац загина Ж.Т. (18) од ова место.

Младиот човек управувал „фиат стило“ и од засега непознати причини изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Како што се дознава, младиот човек немал сопатници во автомобилот.

Силен удар во оградата во еден двор ги разбудил мештаните кои притрчале да му помогнат на несреќниот млад човек. Но, поради тешките повреди тој починал на лице место, што го потврдиле и лекарите од итната помош кои излегле на местото на несреќата.