Страшна сообраќајна несреќа се случи на патот Ковин-Панчево во Србија во која еден маж го загуби животот, а уште три лица се повредени.

Кај Баваниште, на патот Ковин-Панчево загина Драган Ц, јавуваат српските медиуми. Според неофицијални информации, во несреќата учествувале две патнички возила.

Пожарникарите ги извлекле повредените и жртвата, а за тежината на несреќата сведочат снимките од местото на несреќата, бидејќи едно од возилата било целосно уништено.

📸

📸