Фудбалската репрезентација на Македонија по само 15 минути игра останува со играч помалку на мечот против Бугарија, откако директен црвен картон доби десниот бек Тодор Тодороски.

Македонскиот бек непсретно стартуваше со отворен ѓон над Петков по што главниот судија на натпреварот му покажа директен црвен картон.