Македонските навивачи кои скоро да ги наполнија двете трибини на Националната Арена „Тодор Проески“ жестоко ја исвиркаа химната на Бугарија прес стартот на вечерашното „балканско дерби“.

И покрај повиците на ФФМ и селекторот Благоја Милевски, навивачите буквално со свирежи јад надгласија биугарската химна, која не се слушаше на стадионот од свирежите.