Рускиот претседател Владимир Путин бил на обука на мобилизираните војници на полигонот Рјазан и пукал од снајпер.

Путин во четвртокот го слушнал извештајот на министерот за одбрана Сергеј Шојгу за мобилизираната борбена обука.

Првиот човек на Русија решил да им покаже на останатите како се пука со снајпер, па видеото стана хит.