Неколку часа по полноќ на локалниот пат од Чачак кон селото Јанчиќи се случила страшна сообраќајна несреќа во која според првите информации од терен животот го загубиле четворица млади момчиња.

– Најверојатно се враќале од забава и возачот изгубил контрола над автомобилот и излетал од патот. Сите загинаа. Ова е вистинска трагедија, тоа се само млади. Сите беа на 18 или 19 години – изјави за медиумите еден од жителите на селото Јанчиќи, кој утрово се нашол во близина на местото каде што излетале младите.

-Автомобилот се движел по локалниот пат Росци – Јанчиќи од правец на Гојна Гора во правец кон Чачак, каде, како што се сомнежите, по излегувањето од кривината слетале од мостот кој нема заштитна ограда.

– Се претпоставува дека возачот на автомобилот најверојатно поради неприлагодена брзина изгубил контрола и удрил во дрво, а потоа слетал од мостот од левата страна во коритото на реката Каменица. За жал, на лице место загинаа четири лица, за кои се претпоставува дека се многу млади – вели изворот на Информер.

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸