СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Изречена пресудата за Зоран кој на партнерката Нада ѝ истури солна киселина во очи

Основниот суд во Панчево го осудил Зоран К. од Врање на 12 години затвор бидејќи по расправија со партнерката Нада С., со која бил во емотивна врска, ѝ истурил солна киселина во очи.

Донесена е пресуда за обвинителниот поднесен од Основното јавно обвинителство Панчево до Основниот суд Панчево против Зоран К. поради постоење оправдано сомнение дека сторил кривично дело противправно лишување од слобода, кривично дело изложување на опасност и кривично дело тешка телесна повреда.

Зоран К. беше осомничен дека на 24.03.2022 по вербална расправија, на свиреп начин ја држел затворена оштетената Нада С., а потоа и истурил солна киселина во очите.

Основниот суд во Панчево изрече првостепена пресуда со која Зоран К. го осуди на 12 години затвор, а претходно одредениот притвор е продолжен и тој е упатен во Установа за издржување кривични санкции.

Бидејќи Основното јавно обвинителство Панчево во обвинителниот акт бараше обвинетиот Зоран К. да биде осуден на затворска казна во траење од 15 години и 6 месеци и бидејќи Судот не ја изрече предложената кривична санкција, Основното јавно обвинителство Панчево ќе поднесе жалба на пресудада на Основниот суд.