На местото на трагедијата во Нови Сад, каде на стрелиште загина В.П. (21) полицаец на обука за кого постои сомневање дека случајно се самоубил кога заглавениот ЦЗ 99 сам се свртел кон него, пристигна брза помош, неколку полициски возила, како и погребално. Колегите на загинатиот млад човек се во шок и без да кажат збор го напуштиле стрелиштето со наведнати глави.

Како што јави репортерот на „Блиц“ од местото на настанот, на местото на трагедијата досега биле младите кои биле на обука со повредениот млад човек кој сакал да стане полицаец, по што автобусот дошол да ги земе.

Полицијата врши увид и во моментов е невозможно да се доближи до стрелиштето.

Да потсетиме, учесникот на Центарот за основна полициска обука во Сремска Каменица В.П.(21) загина кога се саморани со пиштол на Градското стрелиште во Нови Сад.

Како што потврди портпаролот на Итната помош, д-р Зоран Круљ, повикот дошол во 9:17 часот.

На местото на настанот е пронајден 21-годишен млад човек повреден од огнено оружје. Имало обид за реанимација, но екипите за итна помош можеле само да констатираат смрт.

Како што неофицијално дознаваат медиумите, министерот за полиција заминал за Нови Сад.

📸

📸

📸

📸