Полицијата и Управата за криминалистичка полиција во соработка со Вишото јавно обвинителство Белград и Царинската управа запленија околу четири килограми хероин и го уапсија државјанин на Босна и Херцеговина Д.Ј.(41), поради сомнение дека има сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Полициски службеници на наплатната рампа Врчин запреле автомобил „мерцедес“ управуван од пријавениот, а по прегледот на возилото, во конструктивните шуплини пронашле дрога.

На Д.Ј му е одреден притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе биде изведен во надлежното обвинителство.

📸

📸

📸

📸