СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

НОВА СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: Дваесет и петгодишно момче се удави вечерва во езеро во Вараждин

Вараждинската полиција известува дека вечерва околу 20 часот и 15 минути во езерото „Аквасити“ во Вараждин се удавило 25-годишно момче.

На местото на настанот пристигнала брза помош и пожарникари кои го извлекле телото од езерото. Ќе следи истрага, по што ќе се знаат повеќе детали, додаваат од полицијата.

Ова не е прв случај на давење на ова капалиште. Имено, таму во 2013 година се удави 37-годишен маж, додека во 2018 година животот го загуби помлад маж.