Директорот на Јувентус, Павел Недвед се најде во центарот на скандалот. На социјалните мрежи се појави експлицитна снимка од функционер на Јувентус од ноќно излегување во која навистина уживаше.

Недвед е снимен како танцува со три девојки кои биле полуголи. Се нашол во сендвич и максимално ја искористил шансата. Додека тој танцуваше, цврсто ја зграпчи едната девојка за гради, но тоа не и пречеше бидејќи не се противеше неговите раце да бидат таму каде што се.

Скандалозното видео на потпретседателот на Старата дама предизвика големо внимание и тоа се шири на социјалните мрежи а реакцијата на клубот сигурно после се нема да изостане.

Павел Недвед е слободен човек веќе три години. Од сопругата Ивана се раздели откако заедно поминаа 27 години, од кои 23 во брак. Причина за разводот по 23 години брак е младата Луси Ановчинови. Таа е родена токму кога Недвед се оженил со Ивана, со која има ќерка која исто така се вика Ивана и син Павел.

Легендарниот Чех стана вистински мајстор за скандали. Само чекавме кога ќе се појават вакви снимки и ќе видиме дали на сето ова ќе има реакција од клубот.

Недвед со години е во Јувентус. Сепак, навивачите не се премногу задоволни од неговата работа и 49-годишниот фудбалер често е критикуван, како и останатите од раководството на клубот.

Денеска 49-годишниот Недвед го носеше дресот на Старата дама од 2001 до 2009 година. Тој одигра 327 натпревари и постигна 65 голови. Некогаш важеше за еден од најдобрите фудбалери во светот.