Несреќа во која учествувал автобус со деца се случила на автопатот Тракија, дознава bTV.

Според првичните информации има повредени. Несреќата се случила на подрачјето на 216 километри во правец кон Софија околу 20 часот.

Автобусот е со српска регистрација. Децата се враќале од одмор на бугарското крајбрежје на Црното Море.

Повредените се пренесени во Универзитетската болница во Стара Загора.

Според првичните информации 10 деца се тешко повредени.

📸

📸

📸