Во турскиот град Коџаели се случила масовна тепачка помеѓу две групи, наводно откако маж фотографирал жена на плажата.

Според локаланите медиуми, постои сомнение дека мажот бил физички нападнат под претпоставка дека тајно фотографирал една жена.

Како што пишуват тамошните медиуми, кога тој се обидел да избега паднал на земја и бил удиран со боксови и клоци. Ситуацијата била смирена откако група граѓани интервенирале во разделбата на истите.

Тепачката била снимена од турист кој се погодил на местото на инцидентот.

Во продолжение видео од тепачката на плажа во турски Коџаели: