Во косовскиот град Пеќ, пациент вчера дошол во болница со бомба, пишува Косово онлајн.

„Околу 12:40 часот полицијата била известена дека во Подрачната болница Пеќ, медицинскиот персонал при преглед на пациент забележале експлозивна направа во џебот од неговата јакна, изјавил портпаролот на регионалната полиција Фадил Гаши.

Според Гаши, веднаш била повикана полиција, луѓето во болницата биле евакуирани.