На Државниот пат 100 меѓу Белеј и Храсте на островот Црес, се случила сообраќајна незгода во која се судриле автомобил „порше“ со загребски регистерски таблички и цистерна „Волво“ со загрепски регистерски таблички, јавуваат хрватските медиуми повикувајќи се на информации од Полициската управа.

Пожарникарите морале да го исчеат лимот за да го извлечат 45-годишниот возач од уништеното Порше, кој поради повредите бил префрлен во КБЦ Риека.

Сообраќајот на таа делница беше затворен два часа додека се одвиваше извлекувањето и истрагата за утврдување на причините за несреќата.

📸

📸

📸

📸

📸

📸