Бројни членови на босанското МВР на кантонот Сараево преку социјалните мрежи се простуваат од својот колега и пријател Станко Јошило, кој денеска вчера во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Крупац – Бјелашница.

– Нека ти е лесна земјата пријателе …… Лесна ти земја Јоло …. Почивај во Божји мир – ова се само дел од коментарите на Фејсбук.

Во полициско комбе на пат кон Бјелашница биле Станко Јошило и неговиот колега Е.Ватиќ од СВР Трново.

Јосило, родум од Трново, застанал во близина на патот за да ја поздрави својата мајка, која продава намирници на овој дел од патот. Во тој момент возило ги удрило одзади, по што од силината на ударот се превртеле преку тротоарот.

Возилото морало да го исечат пожарникарите за да ги извадат повредените. Мајката на Станко била сведок на овој ужасен настан.