59-годишен возач загинал вечерва додека возел во Белград. После тоа возилото удрило во ограда, а неколку патници во автобусот се полесно повредени.

Според српските медиуми, се се случило на крстосница, кога автобус „ГСП“ на линијарта 56 налетал на четири патнички возила. Очевидци изјавиле дека на возачот му се слошило додека возел.

„Дојде и брзата помош, но немаше начин да го спасат. По реанимација констатирана е смрт“, вели изворот на „Блиц“, додавајќи дека на повреди се пожалиле 5 лица.

📸

📸

📸

📸

📸

📸