Вечерва се судрија два автомобили на крстосницата меѓу булеварите „Трета македонска бригада“ и „Србија“ кај Крстот во Лисиче.

Засега нема информации за повредени, но направена е материјална штета. Во моментов полиција врши увид на местото на несреќата.