Пратеникот во Собранието на Република Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски вечерва „рипна во тавче“ и ја запроси својата сакана Илина.

Стојаноски, кој има 31 година и доаѓа од скопската населба Ѓорче Петров реши да стави крај на ергенскиот живот и ја побара за сопруга својата девојка.

Им посакуваме многу среќа во заедничкиот живот.