Тешка сообраќајна несреќа попладнево во Скопје. Автомобил изгубил контрола и влетал во куќа во градба, пренесува 4NEWS.

Морале да интервенираат и пожарникарите, а полицискиот увид ќе ги даде причините за оваа несреќа. Повеќе детали се очеквуаат од МВР.

📸

📸