Најмалку осум лица загинаа денеска, а десет се повредени во сообраќајна несреќа во Турција, јавува турскиот „Си-Ен-Ен“, пренесува Танјуг.рс.

Како што се наведува, на автопат се судриле минибус и цистерна за транспорт на млеко. Минибусот бил полн со сватови, на пат за свадба во градот Баликешир, додека цистерната со млеко доаѓала од спротивен правец.

Шест лица загинале на лице место, а и покрај брзата интервенција на Брзата помош и пожарникарите, починале уште две лица.

📸

📸

📸

📸

📸