Македонската дизајнерка Ива Спасовска деновиве е главна тема на разговор меѓу македонската јавност. Спасовска ја започна летната сезона во прекрасниот Бодрум, Турција. На својот профил, на социјалната мрежа „Инстаграм“ споделува фотографии и видеа од местата и хотелите во кои ужива.

Но, нејзиниот вчерашен пост го привлече вниманието на сите. Модната дизајнерка објави видео на кое прикажува како вистински треба една дама да ужива. Ја наполни кадата од хотелската соба со вода, си отвори шише освежувачка вода и ги испружи долгите нозе да се одмори.

Ова видео предизвика „вртоглавица“ особено кај машкиот пол. Очигледно е дека Спасовска внимава на исхраната и на својата линија.