Сообраќајна несреќа на булевар Митрополит Теодосиј Гологанов направи метеж попладнево низ Скопје. Четири возила беа судрени меѓу себе поради неприлагодена брзина.

За среќа причинета е само материјална штета. Сообраќајот во правец Тафталиџе се одвива по една коловозна лента.