Потресни сцени се одвиваа на Новите гробишта во Ираклион на Крит, за последното „збогум“ од роднините и пријателите на 22-годишната Пени Мулијанаки, која „загина“ по сообраќајна несреќа.

Никој не може да поверува дека несреќната девојка починала толку прерано и неправедно, додека според creta24 во моментот кога белиот ковчег влегол во црквата сите се поклониле.

Нејзините родители, сестри и партнер не можат да поверуваат дека Пени повеќе не е жива. Според грчките медиуми, на последното „збогум“, роднините, пријателите и сограѓаните се простиле од неа со песната „Денес се случува свадбата“, во атмосфера на болка додека сите што беа таму со милости и бели рози на гробиштата Ираклион зборувааза „ангел“, кој секогаш се смеел и имала многу соништа за нејзиниот живот.

Дваесет и двегодишната била сопатник во кобниот автомобил кој во саботата нешто по полноќ излетал од коловозот, удрил во тротоарот, се превртел и удрил во дрво.

Според она што го изјавил таткото на партнерот на починатото девојче, Пени не носела сигурносен појас, поради што со нејзината глава излегла низ прозорецот и удрила во дрвото. Веднаш била префрлена во болницата Венизелио каде за жал починала.

📸

📸

📸

📸