Едно лице загина, а друго се здобило со тешки повреди опасни по живот денеска околу 18 часот на патот меѓу населбите Светозар Милетиќ и Алекса Шантиќ кај Сомбор.

Од полициската управа Сомбор за „Блиц“ потврдија дека несреќата се случила околу 18 часот и дека на лице место животот го загубил возач на такси.

Таксистите возеле „Алфа Ромео“ и „Фолксваген“, а трагично загинатиот возач бил од Сомбор. Повредениот таксист е пренесен во болница, а неговата состојба засега не е позната.

– Сообраќајот е во прекин од 18:15 часот. Патот се уште е затворен, колегите се уште истражуваат – изјавија за „Блиц“.