Инфлуенсерката од Хрватска, Ивана (30) повторно од трибините ја поддржуваше хрватската репрезентација во Катар на натпреварот против Јапонија.

Препознатлива по својот мундијалски стил на облекување, таа се појави облечена во познатите црвено-бели коцки.

Катарците не ја пропуштија можност да се фотографираат со неа.

За само неколку дена, таа стана главна вест во светските медиуми, што доведе до нов број следачи на Инстаграм, кои сега бројат над 1,3 милиони луѓе.

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸