Сообраќајна несреќа се случи доцна синоќа во центарот на Белград. Автомобил „БМВ“ со регистарски таблички од Пожаревац по несреќата се превртел на страна.

Како што изјавија очевидци, возачот додека возел се движел со полна брзина кон пешачката зона. Удрил во бандера и возилото се превртело.

Полицијата и пожарникарите брзо пристигнале на местото на настанот, кои напорно работеле на извлекување на девојката која седела на совозачкото седиште. Морале да го исечат возилото. Со возило на брза помош била пренесена во болница.

Според очевидци, возачот бил во видно алкохолизирана состојба.

Во полициско возило бил приведен од полицијата.

📸

📸

📸

📸