Младата пејачка Теодора Џехверовиќ сношти, понеделник, 13 март 2023 г. од трибините го следеше кошаркарското дерби помеѓу „Партизан“ и „Црвена Звезда“, а поради еден „детаљ“ сите гледаа повеќе во неа, отколку во она што се случува на паркетот.

Имено, Џехва за оваа прилика дојде во многу опуштено издание, па многумина од присутните коментираа дека машкиот пол не можел да се концентрира на играта на своите љубимци, зашто ситезјапаа во неа. На сите им беше јасно дека расната пејачка не носи градник, поради што многумина „триеа очи“, а таа беше насмеана цела вечер.

Пејачката за оваа пригода избрала широки беж панталони и сива блуза, а се’ уште не е јасно дали намерно дошла без градник или случајно го заборавила дома, па беше евидентно дека „видно возбудена“ навиваше на кошаркарското „вечно дерби“. Пејачката на трибини, брадавиците (за малку) „ќе и истрчаа“ на терен!

Да потсетиме, кошаркарот на „Црвена ѕвезда“, Аргентинскиот интернационалец Лука Вилдоса на Инстаграм ја заследи Џехва.

Но и српската пејачка го следи него, па не е јасно кој го направил првиот чекор и дали можеби таа специјално дошла на дербито да го гледа и бодри него?!

📸

📸

📸

📸