Мажот, за кој претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тврди дека сакал да го убие вечерва, е приведен во полициската станица Чаир, објави порталот А1он.

Неофицијално станува збор за газда на хотел лоциран во близина на трговскиот центар Мавровка.

Тој извади пиштол додека толпата демонстранти поминуваа кај мостот кај Скендер Бег и беше во присуство на другата група која фрлаа камења.