Откако новопечениот „задругар“ Адам Лабунски раскажа како пејачката Тијана Милентијевиќ, позната како „Жена од султана“ наводно му се нафрлувала една вечер на сплав, Тијана вечерва во изјава за белградските медиуми реши да ја каже својата верзија.

– Ми беше смешно кога ја слушнав таа приказна. Бевме на роденден на заеднички пријател, фризер од Македонија. Со нас беа 20-30 луѓе и сите видоа дека ме вознемирува, прво мене, а потоа и другите девојки кои беа присутни, ја започнува својата приказна Тијана за „Блиц“.

– Друго, никогаш не сум му се доближила, ниту допрела некој кој, барем така сум слушнала, е хомосексуалец. Не ме интересира целата таа приказна. Тој по секоја цена се обидува да дојде до слава и тоа е се што ќе кажам на оваа тема. Кога ќе се случи такво нешто, се лутам и побеснувам затоа што некој ме стави во ситуација да се кажуваат лаги за мене. Сепак, брзо се смирувам бидејќи важно е да има живи сведоци кои знаат што се случило и тогаш сето тоа ми станува смешно – додаде Милентијевиќ.

Да потсетиме, Адам при влегувањето во моментално актуелната, шеста сезона на реалнота шоу програма „Задруга“, раскажа како Тијана еМ агресивно му се нафрлила, но дека тој ја одбил.

– Едвај се спасив од Тијана. Таа ме „муваше“ цела ноќ. Ми зборуваше дека многу ѝ се допаѓам. Неколку пати се обиде да ме бакне, но јас не бев во тој фазон. Таа е слатка девојка, но јас и реков дека сум зафатен и не сум подготвена за такви авантури. Не и беше гајле, а подоцна и самата ми кажа дека и таа е зафатена и дека има дечко, но дека не е задоволна со него и дека ќе раскине. Не ѝ дадов причина да мисли нешто, тоа беше само непријатна ситуација. Бев изненаден што беше толку „нападна“, но други луѓе кои беа со нас ми рекоа дека е таква кога некој и се допаѓа – изјави Лабунски пред една недела.

Да потсетиме, и Тијана и Адам го привлекоа вниманието на јавноста кон себе со учеството во музичката талент шоу програма „Ѕвезде Гранда“, по што Милентијевиќ своето место на естрадата го обезбеди со мега хитот „Жена од султана“.

Од друга страна, Лабунски остана запаметен по тоа што е дисквалификуван од споменатиот ТВ-формат поради „недолично однесување“, како што истакна неговата менторка Марија Шерифовиќ.