Фабрицио Наваро, младиот фудбалер на клубот Атлетико Тукуман, почина од срцев удар.

Според тамошните медиуми, фудбалерот по тренингот се вратил дома, јадел и заспал. За време на спиењето доживеал срцев удар и никогаш не се разбудил.

– Атлетико Тукуман со тага ја објавува смртта на Фабрицио Наваро. Младиот човек, роден 2001 година, попладнето доживеал срцев удар. Го следиме неговото семејство и пријателите со почит и љубов во овој тежок момент, објави клубот, додека портпаролот додаде:

– Ова е голема загуба за нас. Фабрицио имаше само 21 година и поголемиот дел од животот го помина во клубот. За жал, тој бил пронајден дома кога веќе не бил жив.