Ова не е првпат пејачката да биде претепана, Марина во февруари годинава се огласи на социјалните мрежи и изјави дека ја претепале двајца непознати мажи

Пејачката на „Гранд“, Марина Радосављевиќ беше претепана на 4-ти август во Врњачка Бања. Била претепана од нејзиниот поранешен љубовник И.Т., по кого полицијата интензивно трага.

Имено, Марина моментално е сместена на хируршкото одделение во Краљево, од каде се огласил и ги открил деталите за нападот.

– Не сум добро. Моментално сум на хируршкото одделение во Краљево. Прстот ми е скршен, имам силни болки во пределот на градите, ме болат сите коски, лицето ми е изобличено и имам руска јака. Мислев дека докторите ќе ме пуштат денес дома, но докторот ми рече дека не доаѓа предвид затоа што имав потрес на мозокот и поради тоа штом се обидам да станам почнувам да повраќам. Затоа не ме пуштаат да си одам дома и ќе треба да останам малку во болница – рекла Марина, а потоа раскажала како се случил немилиот инцидент.

– Мојот пријател ме наговори да дојдам, иако, да ви кажам искрено, воопшто не ми се излегуваше. Бевме во ВИП-ложата кога, како што ми кажаа, влетал И.Т и почнал да ме удира. Неговите пријатели беа околу него и никој не направи ништо за тоа. Од првиот удар паднав на подот, а потоа бев во несвест, но тој продолжи да ме удира. Така, неговите пријатели го видоа, но верувам дека сето тоа беше снимено на камера. Исто така, дронот цело време летал наоколу, па веројатно сè е снимено преку него.

Како што пренесува „Објектив“, сограѓани кои случајно се нашле на местото на настанот тврдат дека Марина и претходно го провоцирала Иван, а тоа било чкрапалото кое го натерало Иван да употреби сила. Од друга страна, приказната на Марина е сосема поинаква:

– Не дека не го испровоцирав, но воопшто не го забележав, ниту бев во негова близина. Дојдов со мојата пријателка и таа ми кажа за тоа потоа, бидејќи не се сеќавам на тој прв момент поради потрес на мозокот. Слушнал од луѓето дека дојдов, се симна и веднаш почна да ме тепа. Навистина не знам која е причината за сето ова, но во ниту еден момент не му дадов причина да ме нападне.

Марина открива и дека целиот случај е пријавен кај надлежните.

– Ова не ми се случува првпат. Го пријавив во полиција, а од нив добив информација дека побегнал. Искрено верувам дека надлежните органи си ја вршат својата работа, но моите пријатели ме информираа дека и покрај сè тој третиот ден на „Лав фест“ повторно се појавил како ништо да не се случило – изјави Марина.

Да потсетиме, не е прв пат пејачката да биде претепана, таа во февруари годинава се огласи на социјалните мрежи и кажа дека ја претепале двајца непознати мажи.

– Беспомошно легнав на подот и гледав како со благо трчање го прескокнуваат коритото на Врњачка река и си заминуваат. Јас сум во неверување, но сум добро и психички стабилна, толку многу што обидот да ме заплашат, тепаат и евентуално да ме убијат може да се квалификува како кукавичлук и лошиот систем на функционирање на денешницата. Во Тексас сме или Врњачка Бања? Се чувствувам разочарано и незаштитено – напиша тогаш Марина.