Како што дознава локалниот портал Струмица Денес од очевидци, едно младо лице e убиено во Ново Село од засега непознати причини.

Во моментот екипи на полицијата работат на терен и расчистување на случајот.

Повеќе информации се очекуваат доцна вечерва или утре наутро.