Водителката на утринската програма на РТС, Ивана Миленковиќ изгледа толку добро во костим за капење, што гледаноста да се мери само според изгледот, – пиплметарот ќе „експлодира“.

Ивана моментално е на одмор во Херцег Нови каде ужива во топлите денови на Јадранот, каде покажа и зошто важи за една од најубавите и најзгодни ТВ водителки.

Убавата Ивана позираше на брод во костим за капење кој ја следи линијата на нејзиното тело и ја истакнува нејзината совршена фигура, рамниот стомак, тенкиот струк , но и бујните цврсти гради во длабоко отвореното деколте.

Таа многумина остави без зборови со својот изглед, кој не можете да го забележите на телевизија, каде водителката секогаш е пристојно облечена и редовно се појавува во многу скромни изданија. Токму затоа, оваа нејзина појава како голем морски бран, буквално го „сруши“ Инстаграм.

Ивана доби бројни комплименти за својот изглед, а според фотографиите што ги сподели, јасно е дека може слободно да се носи „барабар“ со светските топ модели.

📸

📸

📸