Дваесетгодишниот Хасбула Магомедов од Русија заврши зад решетки, јавуваат светските медиуми.

Амбасадорот на УФЦ и сензација на социјалните мрежи наводно е уапсен во неговиот роден Дагестан, во руската република, поради повеќекратни прекршоци во возењето во кои учествувале група пријатели за време на свадбена прослава, пренесува „Марка“.

Дваесетгодишниот „мини Хабиб“ и неговите пријатели го блокирале главниот пат за да купат крофни. Хасбула се извини за инцидентот на социјалните мрежи. Тој вети дека никогаш повеќе нема да го направи тоа и потврди дека тој не возел.

Овој млад човек од Дагестан има повеќе од седум милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.