Работник од Албанија настрада на градилиште во Чаир.

„На 26.05.2023 во 22.45 часот било пријавено дека на подрачјето на Чаир во објект во изградба при извршување на работни обврски Н.П.(41) од Р.Албанија паднал од висина и починал. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Известени биле Јавен обвинител и трудов инспектор, кои излегле на местото на настанот“, соопштија од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.