Трагедија се случи во белградската приградска Падинска Скела во Белград, кога 70-годишен старец се удави во када полна со вода, јавуваат белградските медиуми.

– Како што дознаваме, несреќниот маж го пронашла неговата снаа, која веднаш повикала брза помош. За жал, лекарите можеле само да констатираат смрт, објави Телеграф.рс.

Повеќе детали за оваа трагедија засега не се познати.